sâmbătă, 26 septembrie 2020

FOTO Accident cumplit în Ialomița. Șase persoane, între care trei copii, au fost rănite

Accidentul s-a produs vineri noapte. Din primele verificări reiese că, în timp ce conducea un autoturism pe DN2, în localitatea Movilița, sensul de mers Urziceni către București, un șofer nu s-a asigurat când a întorc, mașina fiind lovită de un autoturism care circula regulamentar în aceeași direcție. Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etiloest, rezultatul fiind negativ. 

La fața locului au ajuns salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și două echipaje ale SAJ Ialomița - substația Urziceni.

Cei șase răniți, între care se află și trei copii, au fost transportați la Spitalul Municipal din Urziceni. Polițiștii au deschis un dosar penal, informează realitateadeialomita.net

 



from ACTUAL | Realitatea.net https://ift.tt/3mUanVW
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu