duminică, 4 aprilie 2021

A crescut numărul de paturi ATI, chiar de duminică dimineața - Ce măsuri a luat ministrul Sănătății

Numărul paturilor ATI din Capitală a crescut chiar din această dimineață, potrivit unor surse Realitatea PLUS. Aseară, ministrul sănătății i-a convocat în ședință pe toți managerii spitalelor din București și le-a cerut să găsească de urgență soluții pentru extinderea numărului de paturi. 

În urma discuțiilor s-a reușit suplimentarea cu 1-5 paturi la fiecare unitate spitalicească și se fac eforturi ca aceste paturi să fie funcționale încă de duminică.

Numărul mare de cazuri din ultimele săptămâni au dus la un număr record de cazuri coronavirus care necesită un pat de ATI, atât în Capitală cât și în restul județelor.



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/2PPvMmZ
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu