Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, este acuzat de abuz în serviciu și încălcarea datelor cu caracter personal după ce pacienții de la Foișor au fost evacuați în plină noapte din spital pentru a face loc bolnavilor Covid.
Aceasta nu este însă singura plângere penală pe numele lui Vlad Voiculescu. Parlamentarii AUR și PSD au anunțat crearea unei comisii de anchetă legată de evacuarea de la Foișor. AUR și PSD vor ca Voiculescu să răspunda pentru fapta sa.
Votul privind constituirea acestei comisii se va da zilele următoare, în Parlament. Parlamentarii celor două formațiuni politice vor și înlocuirea lui Raed Arafat din funcția de secretar de stat.
Știre în curs de actualizare.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3xqHJAY
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu