Potrivit realitateadedambovita.net, explozia s-a produs sâmbătă după-amiază, la o casă din satul Butoiu de Sus, comuna Hulubești.
Reprezentanții ISU Dâmbovița au informat că în urma deflagrației s-au înregistrat trei victime cu arsuri de gradul I și II, la nivelul membrelor inferioare și superioare. Cele trei victime au fost asistate medical de paramedici, fiind cooperante și conștiente. După ce le-au fost acordat primul ajutor, acestea au fost transportate la Spitalul Orășenesc Găești, pentru îngrijiri și investigații medicale.Explozia a provocat numeroase pagube locuinței: un perete dislocat, ușa de la intrarea casei dislocată, iar centura casei prezintă și ea fisuri.
Un lucru îmbucurător este faptul că explozia nu a fost urmată de incendiu. În momentul de față încă nu se cunoaște de la ce a pornit explozia.
Pentru gestionarea situației au intervenit pompierii Detașamentului Găești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, dar și un echipaj SAJ Dâmbovița.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3hfWXBE
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu