"În această seară ISU Giurgiu a fost solicitat prin 112 să intervină în localitatea Malu pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuinţă. La faţa locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detaşamentului Giurgiu cu două autospeciale de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de primă intervenţie şi comandă şi o ambulanţă SMURD. Echipajele de intervenţie ajunse la faţa locului au constatat că incendiul se manifesta violent în trei camere ale locuinţei, în bucătărie şi la acoperiş, existând riscul ca flăcările să se extindă şi la casa vecinilor", a informat sâmbătă presa purtătoarea de cuvânt a ISU Giurgiu, Nicoleta Beianu.
În momentul izbucnirii incendiului, proprietara nu se afla la locuinţă, flăcările fiind observate de un vecin.
În incendiu au mai ars obiecte de mobilier, aparate electrocasnice, o sobă cu GPL, articole textile, tâmplăria şi acoperişul pe o suprafaţă de aproximativ 150 de metri pătraţi.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost scurtcircuitul.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3A2WOtK
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu