Sesizarea a fost făcută chiar de soțul femei, care le-a spus polițiștilor că soția sa a cumpărat bijuteriile respective, despre care credea c[ sunt din aur, "de la o persoană necunoscută", în schimbul cărora a plătit suma de 12 000 de lei. Bărbatul a spus că, după verificarea bijuteriilor, a constatat că acestea nu sunt din aur, şi că persoana care le-a vândut se va afla în localitate, în ziua respectivă.Poliţiştii l-au depistat imediat pe bărbatul care i-a vândut bijuteriile femeii. Vorbim despre un constănțean în vârstă de 46 de ani, în mașina căruia a fost găsită o geantă care conţinea aproximativ 200 de grame de bijuterii (cercei, brăţări, inele) din material de culoare galbenă, pentru care bărbatul nu a putut prezenta niciun document de provenienţă.Bunurile au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infacţiunii de înşelăciune.
from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/35MnaSG
Curiozități si informatii utile în clipuri scurte
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu