joi, 24 iunie 2021

Se scumpesc carburanții în România - Creșteri de peste 20%

De la o lună la alta, românii sunt nevoiți să scoată mai mulți bani din buzunar pentru combustibil. Asta pentru că, de la începutul anului, prețul carburanților a fost majorat cu peste 20%. Dacă la 1 ianuarie 2021, un litru de benzină pornea de la 4 lei și 66 de bani, acum prețul pornește de la 5 lei și 38 de bani. Iar cauzele sunt multe.

În plus, tot la începutul anului a crescut și prețul petrolului, iar accizele la carburanți au fost și ele mărite. Oamenii sunt revoltați și susțin că întreținerea unei mașini a devenit un lux.

Experții susțin că ne așteptăm la alte scumpiri și în următoarea perioadă. 



from Stiri Actuale | Realitatea.net https://ift.tt/3qwesSf
Curiozități si informatii utile în clipuri  scurte 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu